top of page

Vlkodlaci

sa od ľudí moc nelíšia, nie ich bežným vzhľadom v ľudskej podobe. Dokážu milovať, nenávidieť i cítiť ako každý iný. No k tomu, majú extrémne citlivý čuch, ktorý doslova ako by výstrelom rýchlo reaguje na krv. Či už zvieraciu alebo ľudskú. A neraz si radi pochutnajú na surovom mäse a to i zvieracom. Záleží od vôle vlkodlaka nakoľko podľahne pachu krvi a či sa premení. Prirodzene vlkodlak ktorý sa ním už narodil sa dokáže lepšie ovládať. Nakoľko si pokušeniami tohto typu prechádzal od detstva. No niekedy sa vlkodlakom stane i človek. Ako? Človek musí prežiť vlkodlačie uhryznutie. Ak nie je rana hlboká a dostane sa človeku hneď ošetrenie nemusí sa premeniť.  No ak je rana hlboká a sliny vlkodlaka sa rýchlo dostanú do tela obete. Pôsobia ako jed dokážu ho zabiť. Alebo telo obete príjme jeho toxín a nasledujúcim splnom sa premení.

 

  

A ako vlastne vyzerá ich vlčia podoba a ako prebieha premena? Vlkodlaci sú mohutní vlci mnohí výškovo dokážu mať 1,5 metra. Niekedy menej či dokonca pri silných i keď vzácnych génoch viac. Srsť majú zväčša tmavú čiernu no boli i prípady bledšej srsti. No jedno majú spoločné, oči vlkodlaka v tejto podobe sú vždy jednaké, pripomínajú mesiac, prázdne. žiarivé biele oči.

Ich premena bolí a väčšina sa dokáže premieňať iba v noci. Silnejší jedinci i počas dňa. No žiaden sa neubráni úplnku. Kedy sa držia ďalej od ľudí. Behajúc po lese alebo či už menej šťastní premení v meste. Túžia po teplej krvi, tuhom mäse či suboji. Nerozoznávajú svet okolo seba. A ani vlastný druh. Neraz sa medi sebou zabíjajú za splnu i vlkodlaci divokejšej povahy i to bol jeden z dôvodov prečo sa svorky rozpustili.

Ich slabinami je striebro. No narozdiel od ostatných rás sú immúni voči kliatbam. 

Vlkodlaci sa dožívajú dlhšie ako ľudia. Teda dožívajú sa až 150 rokov. Dospievaju ako ľudia v 18 roku života. Myslite však na to že prvé znaky staroby majú už nad 90+ rokov. A málokto sa dožil nad 120.

 

Niektorí vlkodlaci pri súbojoch s ostatnými vlkodlakmi hlavne v minulosti po ich skolení zjedli súperovo vlkodlačie srdce. Totiž ich sila narastie o tú súperovu, platí to však len pre ich vlčiu podobu. Dnes to pokladajú mnohí vlkodlaci za odporní čin.  Vlkodlaci v svojej vlčej forme dokážu komunikovať len s vlastným druhom čiže vlkodlakmi. 

 

Vlkodlaci svorky netvoria, aby na seba neupozorňovali. Ale i vďaka svojej agresií za splnu. Niet svorky ktorá by prežila posledné desaťročia ako celok!

bottom of page